top of page

Matterport® 3 Boyutlu Dijital ikiz Teknolojisi

Daha önce hiç görmediğiniz deneyimler yaratın. Mekanınızı çoklu açılardan dijitalleştirin ve görüntüleyin. Modele işlevsellik katın, doğru ölçümler alın ve daha fazlasını yapın.

Tek bir tarama ile otomatik olarak 3B geçişler, 4K baskı kalitesinde fotoğraflar, şematik kat planları, OBJ dosyaları, nokta bulutları, videolar ve diğer ortamlar oluşturabilirsiniz.

Maket Görünümü

Uzaklaşın ve mülkünüzün 3D dijital ikizini dışarıdan görün ve herhangi bir perspektiften görmek için herhangi bir eksen boyunca döndürün. Mekanınızın büyük resmini çekebileceksiniz.

Paşabahçe Erenköy Mağazısını Dijital İkiziyle Keşfedin!

Etkileyici Deneyim

Mekan içinde kolaylıkla gezin. Ardından 3D izometrik görünüm için “Maket Görünümü” veya "Kuş Bakışı" görünüme tıklayarak geniş açıyla bakın. 

Kolay Navigasyon

Basit, “oyun benzeri” arayüz, doğal olarak bir alanda ilerlemenizi sağlar. Sezgisel kontroller, klavye kısayolları ve hatta sanal gerçeklik ile her santimini tamamen keşfedin!

Kolay Paylaşım

Bir link veya embedded kod ile 3D modeliniz sorunsuz bir şekilde web sayfalarınıza eklenebilir. Whatsapp'tan paylaşılabilir ve İndirme veya eklenti gerekmez.

Neden Matterport?

Hızlı ve Güvenilir Çözüm

Tridi Medya mekanın büyüklüğü fark etmeksizin ihtiyaca yönelik çözümler geliştirir. Düşük maliyetli, garantili ve güvenilir bir çözüm ortaklığı taahhüt eder.

Satış Sonrası

Destek

360° ve VR projelerinde çekimler bittikten ve iş tesliminden sonra da hizmet vermeye devam ediyoruz. Müşterilerimizin yaşayabileceği teknik sorunları çözüyor, çekimlerin kullanımları konusunda fikir ve uygulama desteği veriyoruz.

XL Mekan Çekim

Tecrübesi

200 noktadan büyük çekimler ekstra uzmanlık ister. Fabrikalar, showroomlar, büyük ölçekli projelerin çekim sırasında yaşanabilecek zorlukları önceden tahminleyebilmek tecrübe gerektiren bir süreçtir. 

Neden Tridi Medya?

Tridi Medya son 1 yılda
91.000 m2'den fazla
alan taramıştır
ve 12.000'den fazla noktadan
çekim gerçekleştirmiştir.

25 Temmuz 2021 Proje Planlama verilerine istinaden.

Tridi Medya 2019 Showreel

Matterport Sanal Tur (dijital ikiz) Özellikleri

Bir Matterport Sanal Turu izleyicinin 200 adede kadar (büyük ölçekli mekanlarda bu rakam 500-600'a kadar yükselebilir) konumdan sorunsuzca alanı keşfetmesini sağlar. Üstelik dikiş izi olmadan!

 

Kaliteli, yüksek çözünürlüklü görüntülerle alanı fotoğraflamanın yanı sıra, mekansal tarama sensörlerinden oluşan yüksek teknolojili bir 3D kamera sistemi kullanıyoruz. Böylelikle mekanlarda çokgen bir ağ taraması üretiliyor. Bu ağ online bütün ortamlarda (akıllı telefon, bilgisayar veya tablet) ve Oculus GO, Rift ya da Samsung Gear gibi sanal gerçeklik gözlüklerinde de dinamik bir 3D model oluşturmak için kullanılıyor. Mekan artık yeni bir deneyim sunarak, "dijital ikiziyle" sanal ortamda da gezilebiliyor.

Dijital ikizi oluşturulmuş bir mekanın modeli birden fazla gezinme olanağı sağlar:

Matterport, Sanal tur, sanal gerçeklik, 360° sanal gezinti

"Tıklanabilir Etiketlerle" (Mattertag®) mekanda bulunan özellikler vurgulanabilir. Etiketlerin içerisine  video, pdf, doc, jpeg, link veya text eklenebilir.

Mattertag_Tıklanabilir_Etiket.png

Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın.

Matterport özellikler
Karşılaştırma
bottom of page